آونوس

دستور پخت آسان کیک هلو

  • دسته بندی: دسته‌بندی نشده

بر چسب های مرتبط:
پخت و پز دستور آشپزی پخت ماکارونی اضافه بار ایران ایر کنید //.. سپسیس دستور پخت کیک اسفنجی دستور پخت لازانیا بریزید خونها را دستور پخت کیک بزنید به تخته بزنید به تخته دانلود بزنید به تخته طعمه دستور زبان فارسی سپستون دستور مصر قاشق قاشق چنگال یونیک دستور دستور الكویت

دستور پخت آسان کیک هلو

 

طرز تهیه کیک هلو

 


● مواد لازم برای ۱۲ نفر:
کره؛ ۲۰۰ گرم برای داخل مواد
تخم مرغ؛ ۳عدد
وانیل؛ یک قاشق چای خوری
شکر؛ ۱۰۰ گرم
آرد سفید؛ ۲۰۰ گرم
نمک؛ نوک قاشق چای خوری
بیکینگ پودر؛ یک قاشق چای خوری
کره؛ مقداری برای چرب کردن قالب
هلو؛ یک کیلوگرم
عسل؛ ۵۰گرم
شکر قهوه ای؛ ۳۰ گرم
مغز بادام بدون پوست؛ ۳۰ گرم
▪ نکته: شکـر قـهوه ای را مـی توانید از قـنادی هـا و شیرینی پزی ها بخرید.
دستور پخت کیک هلو:
۱) کره را آن قدر بزنید تا حالت سبک و پف کرده پیدا کند.سپس سفیده و زرده تخم مرغ ها را جدا کرده ، در ظرف های مجزا بریزید. حالا زرده یکی از تخم مرغ ها را به کره اضافه کنید و هم بزنید. پس از آن، وانیل و شکر معمولی را بیفزایید. در این هنگام، فر اجاق گاز را روی ۲۰۰درجه سانتی گراد، ۳۹۰ درجه فارنهایت یا شماره۶ گرم کنید.

۲) آرد و سپس بیکینگ پودر و نمک را به مخلوط اضافه کرده، هم بزنید تا خمیری نرم حاصل شود.
نکته: اگر خمیر حاصله خیلی سفت شد، ۲ تا ۳ قاشق سوپ خوری شیر به آن اضافه کنید و در حالت عکس یعنی شل بودن کمی آرد روی آن بپاشید.

۳) سفیده های تخم مرغ را به صورت جداگانه با همزن آن قدر بزنید تا حالت پف کرده پیداکنند و سپس محلول را به آرامی به خمیر اضافه کنید. حالا قالبی گرد به قطر ۲۶سانتی متر آماده کرده ، داخل آن را با کره آب شده، چرب کنید؛ سپس خمیر را در قالب بریزید و در طبقه وسط فر به مدت حداکثر ۳۵ دقیقه حرارت دهید.

۴ ) در این فاصله، هلوها را بشویید و با چاقو روی پوست هر کدام از آنها برشی ضربدری ایجادکنید؛ سپس آنها را داخل تابه ای بریزید و روی شعله کم اجاق گاز یکی دو دقیقه حرارت دهید.
حالا پوست آنها را به راحتی بکنید و پس از نصف کردن، هسته ها را جدا کنید. در پایان برش هایی به صورت عمودی ایجاد کنید.

۵ ) عسل، شکر قهوه ای و مغز بادام را با هم مخلوط کنید و روی برش های هلو بریزید. پس از اینکه زمان ۳۵دقیقه ای پخت کیک به پایان رسید، قالب را بیرون آورید و مخلوط را روی کیک بریزید و دوباره ۱۵ دقیقه دیگر حرارت دهید.

 

iconبرای دانلود کلیک کنید

icon برچسب ها: , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: 28 اکتبر 2012
  • بدون نظر