دانلود مقاله علمی
  دانلود رایگان مقاله علمی، کتاب و مجلات الکترونیکی 
parsacloob.com              
محل تبليغات شما
  تبليغات شما در اين مكان با کمترین قیمت

                       

   كليپ      سرگرمی   ويژه وبمسترها      سينما         عكس      تماس با ما
صفحه اصلی

آب مني و مشخصات آن ...

مسايل زناشویی

آب منی که در زبان يوناني به آن اسپرما ودر لاتين (Semen) می‌گویند، از اسپرم و ترشحات مجاری اسپرم، ترشحات پروستات و همچنین ترشحات غددی که در کنار ریشه آلت مرد واقع شده‌اند، تشکیل شده‌است.بخشی از این ترشحات مواد قندی هستند که برای تغذیه سلولهای اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوی خاصی که از آب منی متصاعد می‌شود از جملهٔ همین ترکیبات مختلف است.

تولید اسپرماتوزوم (منی) توقفی ندارد. امّا در عضو کوچک بالای هر بیضه و مجاری اسپرم (اپیدیدیم) جمع می‌شود و ممکن است تا ماهها همانجا بمانند بدون آنکه قدرت باروری خود را كاملا از دست بدهند و فقط با انجام مقاربت، خود ارضائی و یا احتلام در خواب به بیرون از بدن منتقل می‌شوند.

سرعت حرکت اسپرم حدود ۳- ۴ میلیتر در ثانیه‌است و هنگام مقاربت حدود نیم الی یک ساعت طول می‌کشد تا خود را به کانالهای تخمک زن برساند و بعد از یک روز تا سه روز در همانجا از بین می‌روند و اگر تخمک زن موجود باشد یا اسپرم با تخمک مخلوط شده و پروسهٔ شکل گیری جنین شروع می‌شود.


همزمان با انقباض و انبساط کانالهای اسپرم که به آن اشاره شد. پروستات هم منقبض و منبسط شده و ترشحات شیری مانندی تولید کرده و به مایع منی می‌ریزد (مجرای منی از وسط پروستات می‌گذرد). ترشحات پروستات قلیائی است و عمل خنثی کردن محیط اسیدی واژن را به عهده دارند. (محیط اسیدی واژن باعث کشته شدن اسپرم‌ها و یا ایجاد اختلال در حرکت و شنا کردن آنان می‌شود).

از مقدار آب منی ای که از بدن خارج می‌شود حدود ۶۰ درصد شامل ترشحات کیسهٔ اسپرم، ۲۰ درصد شامل ترشحات پروستات و ۲۰ درصد بقیه شامل ترشحات دیگر و سلولهای اسپرم است. با این همه در هر میلی‌لیتر آب منی حدود ۱۲۰ میلیون سلول اسپرم وجود دارد.

منبع:ويكيپديا فارسي

جديدترين مطالب
گوشواره ماه تولد شما + كتاب و سي دي راز و رمز شيك پوشي جذابيت خود را چند برابر كنيد
لپ تاپ خود را به روز و زيبا كنيد، از لپ تاپ خود در برابر خط و خش محافظت كنيد. به همراه دو قطعه كوچك طرح براي استفاده در اطراف تاچ پد
آيا به دنبال گردنبندي خاص و منحصر به فرد هستيد ؟ بهترين هديه تولد به آنكه دوستش داريد...
آيا از كوتاهي قد خود رنج مي بريد ? به راحتي و با جديدترين روش ها قد شما بلند مي شود ...
كارت پستال با صداي خودتان كارت پستال عاشقانه تا به حال هيچ‎كس چنين هديه‎اي را نديده است شما اولين نفر باشيد !!
اگر به آموزشهايي كه در اين بسته داده شده ، دقت كنيد من به شما اين قول رو مي دم كه هم خودتون و هم همسرتون لذت بسيار بيشتري خواهيد برد ...
مستندي بي نظير و استثنائي براي اولين بار درون مكه را با تمام جز ئيات ببينيد ؟! عظيم ترين مستند ساخته شده در مكه !!